اپیزود 22

Episode 022-قرنطینه و کلاس های مجازی

Episode 022-قرنطینه و کلاس های مجازی
/

اپیزود 22م

اپیزود بیست و دوم از رادیو نمانا روایتی ست طنزگونه درباره ی قرنطینه و کلاس های مجازی.

ورود مهمان ناخوانده‌ای به نام کرونا ویروس 4 ترم است که چهره آموزش‌های رسمی کشور را متفاوت کرده است. دانشجویان به جای حضور فیزیکی در کلاس‌های درس از طریق، رایانه، تبلت، گوشی و سایر ابزارهای هوشمند صدای اساتید را می‌شنوند. آنان علی رغم کاستی‌ها و نگرانی‌های موجود، آموزش‌های خود را پیگیری می‌کنند.

دانشگاه ها و مراکز آموزشی از جمله محوری ترین و مهم ترین مراکز در معرض شیوع کرونا ویروس نیز از همان ابتدای ورود کرونا به کشور بساط آموزش حضوری خود را به طور کامل چیدند. آنها بطور جدی سمت آموزش های مجازی حرکت کردند. روندی که قبل از شیوع این ویروس در بسیاری از دانشگاه ها به عنوان یک چشم انداز و برنامه طولانی مدت به شمار می رفت. آنها حتی تصور هم نمی کردند روزی درب کلاس های فیزیکی به روی دانشجویان بسته شود. و حالا دانشجویان مجبور شدند از پشت دریچه مجازی برنامه های خود را پیگیری کنند.

در ابتدای شیوع بیماری کووید-۱۹ ، در بسیاری از مراکز آموزش عالی حتی انتظار تعطیلی کامل این نیمسال وجود داشت. همچنین پیش‌­بینی­‌های نهادهای ذی ربط مبنی بر تاریخ­‌های بازگشایی دانشگاه­ها باعث تغییر تصمیمات در دانشگاه­‌ها می­‌شد. اکثر مراکز آموزش عالی به دنبال آموزش حضوری و برگزاری کلاس­ های فوق العاده پس از بازگشایی بودند. تصمیمات مهم و کلیدی وزارت علوم در همان ابتدا باعث شد بسیاری از مراکز به فکر ارائه آموزش به روش­‌های مختلف بیفتند. این امر مزایا و معایبی را توامان با هم داشت . اکنون میخواهیم روی طنزگونه معایب آن را به اتفاق بشنویم.

این اپیزود را با صدای مهرداد گوینده و میکس و مسترینگ آناهیتا سماوات، در قالب ۹ دقیقه میشنوید.

قرنطینه و کلاس های مجازی در کست باکس

اپیزود های مرتبط

فهرست