اپیزود 23 م

Episode 023 -بررسی اخلاق حرفه ای در رسانه های معماری

Episode 023 -بررسی اخلاق حرفه ای در رسانه های معماری
/

اپیزود 23م

امروزه ما در حوزه ی رسانه های معماری و سایر حوزه های دیگر به فرهنگسازی نیازمندیم . هم در حوزه ی رسانه و هم برخوردهای اجتماعی و از آنجا که پیشرفت تکنولوژی ما را به سمت و سوی همکاری مجازی سوق داده است، روشن سازی اخلاق حرفه ای از ملزماتی ست که نمانا بار آن ها را پذیرفته است.

اگر بخواهیم از چیستی رسانه بگوییم :

واژه‌ی رسانه در زبان فارسی واژه‌ی نسبتاً جدیدی محسوب می‌شود. این واژه که گاه به معنای مفرد و گاه به معنای جمع به کار می‌رود، معادلی برای واژه‌ی Medium (رسانه) و نیز Media (رسانه‌ها) است. همان‌طور که از واژه‌ی رسانه هم مشخص است، ماموریت رسانه، رساندن است: رساندن حرف‌ها و پیام‌ها و دیدگاه‌های من و شما به فرد یا افراد دیگر. مستقل از تاریخچه‌ی این واژه، امروزه معمولاً آنچه به عنوان رسانه در گفتگوها و مقالات و نوشته‌های ما مورد استفاده قرار می‌گیرد، به رسانه های ارتباطی (Communication Media) اشاره دارد.

رسانه یعنی هر نوع ابزار ارتباط انبوه مانند تلویزیون، رادیو، مجله‌ها و روزنامه‌ها. هر ابزار، روش و وسیله‌ای که برای ارتباط به‌کار برود، رسانه است.رسانه، صنعتی است که محصولات و خدمات اطلاعاتی و سرگرمی را تولید کرده و می‌فروشد. تنوع این تعریف‌ها، خیال‌تان را راحت می‌کند که تعریف و توصیفی از رسانه که مورد اتفاق‌نظر همگان باشد وجود ندارد. شما هم می‌توانید بسته به نیاز و نگاه خود، مفهوم متفاوتی از رسانه را در ذهن‌تان تصور کنید.

در این اپیزود رسانه را از منظر معماری بررسی کرده و میزبان علیرضا عظیمی، مدیر مسئول پایگاه خبری فضای نو هستیم. ایشان نگاه خود را در این حوزه و در گرایش رسانه ها اذعان میدارند. امیدواریم مفید واقع شده و قدمی موثر در آموزش این مهم برداشته شده باشد.

اپیزود رسانه های معماری در کست باکس

اپیزود های مرتبط

فهرست