اپیزود 24م

Episode 024-قرمه سبزی و معماری

Episode 024-قرمه سبزی و معماری
/
اپیزود 24م

این اپیزود با محوریت داستان کوتاه و با موضوع قرمه سبزی و معماری ، به قلم پرتوان اسماعیل سالاری و اجرا و بیان آناهیتا سماوات میباشد. در جهان امروز که بیماری کرونا شرایط زندگی یکایک ما را تحت الشعاع قرار داده است، پیوند زندگی اکثریتمان با فضای مجازی بیشتر و گسترده تر شده است. از همین رو به فعالیت هایی بیشتر پرداختیم که قبل ها شاید انقدر به آن توجه هم نمی کردیم. حتی این درون فکنی اجباری منجر به خلق استعداد های دیگری در زندگی ما گردید. از همین رو در پلتفرم های مجازی شاهد اشتراک گذاری توانایی های جدید الوقوع یکدیگر شدیم.

با اپیزود قرمه سبزی و معماری میخواهیم روایتگری کنیم از لایوهای معماران که در حوزه آشپزی برگذار میشد.

در خصوص هویت و اصالت قرمه سبزی شایان ذکر است که :

به گزارش همشهری آنلاین، محبوبیتی که خورشت قورمه‌سبزی بین ما ایرانی‌ها دارد، نیازمند هیچ توضیحی نیست! به‌ندرت پیش می‌آید کسی این خورشت لذیذ و اصیل را دوست نداشته باشد. محبوبیت این غذا آن‌قدر زیاد است که به صورت طنز معیاری برای آشپزی بلد بودن بین ما ایرانی‌هاست؛ فکر می‌کنم برایتان پیش آمده که کسی از شما بپرسد آشپزی‌تان خوب است؟ و بلافاصله سوال کند، بلدی قورمه‌سبزی بپزی؟

اگر تا به حال جواب شما به این سوال نه بوده است دیگر نگران نباشید، این بار می توانید طرز تهیه یک خورش قورمه‌سبزی جا افتاده و لذیذ همراه با عطر و بویی که کل فضای خانه را بگیرد، در لایو برخی عزیزان به شما آموزش دهیم تا پاسخی قاطع برای آن سوال داشته باشید.

با ما همراه باشید

این اپیزود در کست باکس

اپیزود های مرتبط

فهرست