شبکه ای اجتماعی مبتنی بر گفت و گو

Episode 027-کلاب هاوس

Episode 027-کلاب هاوس
/
اپیزود 27م

کلاب هاوس این شبکه اجتماعی درواقع محصول همکاری دو تن از موفق ترین ایده پردازان سیلیکون ولی یعنی پل دیویدسون و روهان ست بود. این پلتفرم از مارس ۲۰۲۰ راه اندازی شد. در دو ماه اول وضعیت آنچنان امیدوار کننده نبود. در واقع کلاب هاوس در این ایام تنها ۱۵۰۰ کاربر داشت و ارزش بازار آن ۱۰۰ میلیون دلار بود. اپلیکیشن کلاب هاوس درواقع نسخه مجازی گردهم آیی های ویژه نخبه هاست.

در این پلتفرم کاربر میتواند به گفتگوها و سخنرانی های افراد مشهور در مورد موضوعات گوناگون گوش دهد. در واقع استفاده از فضای کلاب هاوس تفاوت خاصی با گوش دادن به پادکست ندارد جز اینکه شما به طور آنلاین به مکالمات زنده و جاری گوش میدهید. البته این مکالمات قابلیت ذخیره در اپلیکیشن را ندارد اما میتوانید مکالمات را ضبط کنید. به هنگام ورود به اپلیکیشن، میتوانید موضوعات و دسته های مورد خود را انتخاب کنید. هرچه اطلاعات کامل تری از علایق خود ارائه دهید، این اپلیکیشن شما را به اتاق های مکالمه بهتر و سوژه های مرتبط هدایت می کند.

بعضی از ثروتمندترین و معروفترین افراد دنیا همین حالا هم از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند. غول‌های فناوری مثل ایلان ماسک و مارک زاکربرگ؛ رپرهایی مثل دریک و کانیه وست؛ و ستاره تلویزیونی آپرا وینفری. معلوم بود که این همه تبلیغات و محبوبیت با خودش پول هم می‌آورد. روزنامه فایننشال تایمز می‌گوید سرمایه‌گذاران خطرپذیر همین حالا کلاب‌هاوس را بیش از ۱ میلیارد دلار ارزش‌گذاری کرده‌اند. این پول زیادی است، آن هم برای اپلیکیشنی که در حال حاضر هیچ راهی برای کسب درآمد ندارد. در این اپیزود مختصر توضیحی درباره ی آن خواهیم داد.

این اپیزود در کست باکس

اپیزود های مرتبط

فهرست