iman barat vakili & Anahitasamavat

Episode 029-اخلاق حرفه ای و بلاگری در معماری

Episode 029-اخلاق حرفه ای و بلاگری در معماری
/

اپیزود 29م

همانطور که مشاهده می کنید موضوع این اپیزود اخلاق حرفه ای در بلاگری معماری می باشد. دلایل ورود اینجانب آناهیتا سماوات به حوزه بلاگری در معماری چه بود ؟ خب همگی ما شاهد رشد روز افزون جهان مجازی و مشاغل الکترونیک هستیم . پس هم گام شدن ما با جهان الکترونیک یک امر تجدید ناپذیره. از همین رو پیش بینی میشود که در سال های آتی شاهد تعداد زیادی پیج های مفید بلاگری در معماری باشیم.

از طرفی به سایر چالش ها در این حوزه پرداخته میشود. این که علی رغم تمام آرمان هایی که از زمان تحصیلمان در دانشگاه به ما آموزش داده شد، زمانی که وار محیط حرفه ای شدیم و اغلب فعالیت هامان علی الخصوص پس از اپیدمی کرونا؛ مجازی شد؛ شاهد بسیاری از افراد اشتباه با دایره مخاطبین ناآگاه شدیم. بله این حقیقت تلخی بود که جهان حرفه ای را زیر سوال برده و ما تمام تلاشمان را بکار می بریم تا آنقدر آگاهی بدهیم تا در حد توان خود گامی جهت تسهیل مسئولیت اجتماعیمان برداشته باشیم.

اکنون به توضیح مختصری به چیستی بلاگر و ولاگر می پردازیم تا درک اپیزود را تسهیل کرده باشیم.

بلاگری چیست و به چه کسی بلاگر گفته می شود؟
بلاگر به افرادی گفته می شود که در زمینه های مختلف تولید محتوا می کنند. اگر شما یک محتوای متنی و یا تصویری تولید می کنید بلاگر هستید. اگر محتوای ویدئویی تولید می کنید و به اشتراک میگذارید به شما ولاگر می گویند.

بنابراین بین بلاگر و ولاگر تفاوت وجود دارد اما در ایران به خاطر استعمال بیش از حد، به هر رو گروه تولید کننده محتوای متنی و فیلم بلاگر گفته می شود.

به طور مثال فردی که در وبلاگ های مختلف محتوای متنی منتشر می کند بلاگر گفته می شود. همچنین فردی که در اینستاگرام هم محتوای طنز ویدئویی منتشر می کند بلاگر گفته می شود. در حالی که اسم درست فردی که محتوای ویدئویی منتشر می کند ولاگر است.

این اپیزود در کست باکس

اپیزود های مرتبط

فهرست