رادیو نمانا

Episode 005-معماری متاثر از اجتماع

Episode 005-معماری متاثر از اجتماع
/

Episode 005

اپیزود پنجم از رادیو نمانا را میشنوید با موضوعیت معماری و شهرسازی متاثر از اجتماع و پدیده های اجتماعی. در خدمت جناب مهندس رئوف قاسمی به تلاش آناهیتا سماوات، مدیر مسئول نمانا هستیم تا گستره علم و نگاه مهندس قاسمی را درباره تحول ایجاد شده در رفتار حرفه ای افراد و حرفه ی معماری بشنویم. این امر از آنجا اهمیت دو چندان یافت که اپیدمی کرونا همه ابعاد معاش  ما را در بر گرفت.

معماری همه رفتار های انسان را در بر میگیرد. تمام رفتار های انسان نیز متاثر از فرهنگ و بینشی ست که در ذات یک جامعه مستتر است. از همین رو میتوان گفت معماری در اغلب موارد متاثر از پدیده های اجتماع است.  بدون شک در ایام قرنطینه که به واسطه ی اپیدمی کرونا اتفاق افتاد، در سبک رفتاری و اخلاق حرفه ای افراد نیز تاثیر گذاشت. میخواهیم در این اپیزودپاره ای از تاثیرات آشکارا از دید مهندس قاسمی را گوارای گوش کنیم.

مهندس رئوف قاسمی …

فارغ التحصیل رشته معماری در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه هنر تهران سال ۱۳۹۱ هستند. مقطع کارشناسی خود را در دانشگاه علم و صنعت سال ۱۳۸۸ گذرانده اند . از سوابق علمی و دانشگاهی ایشان میتوان به ترجمه کتاب “معماری سازه” منتشر شده در سال ۱۳۹۰، انتشارات علم و دانش و گردآوری و تالیف کتاب “طراحی جداره های نوین ساختمانی” در حال انتشار انتشارات وارش اشاره کرد.
از پروژه های اجرایی ایشان میتوان به ساختمان اداری زرتشت، کانون فرهنگی آموزشی سراب، آمفی تاتر و سالن اجتماعات اردوگاه امام علی سنندج، ویلای درختی هشتگرد، آپارتمان مسکونی رج، ساختمان تجاری آصف، آپارتمان مسکونی حافظ، و ویلای ۳۴۱ اشاره کرد.

باشد تا باهم بشنویم و بیاندیشم پس این اپیزود گوارای گوشهایتان.

این اپیزود در کست باکس

اپیزود های مرتبط

فهرست